تبلیغات با عکس. چطور و چگونه؟

۱۶ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ ق.ظ بدون دیدگاه

راه های درست استفاده از عکس و عکاسی در تبلیغات

اگر از نرم افزار های ad blocking استفاده نکنید احتمالا با این موضوع زیاد مواجه می شوید. زیرا معمولا سایت های پر بازدید برای تامین هزینه های خود از طریق تبلیغات برای دیگران پول خود را بدست می آورند.
یا هنگام قدم زدن در خیابان یا رانندگی بیلبورد ها و پوستر های زیادی به چشمتان میخورد. اما واقعا چند درصد از این تبلیغات تاثیر گذاری خود را دارند؟

فرض کنید شما در یک شرکت نوپا به عنوان مدیر تبلیغات استخدام شده اید که قصد دارد خدمات یا محصولات خود را به اطلاع مردم برساند. قطعا بخشی از تبلیغات شما به عکس هایی نیاز دارد که باید در عین نوآورانه بودن ارتباط موضوعی خود را با خدمات شما حفظ کند.
حال با خود بیاندیشید که کدامیک از تبلیغاتی که تاحالا دیده اید در ذهنتان باقی مانده؟
بله. تبلیغ هایی که خلاقانه بودند! هر چه ایده ها برای این کار ساده تر باشند خروجی زیبا تری دریافت می کنید.

099

 

نکاتی که در طراحی یک بنر اینتر نتی مورد توجه قرار گیرد:

  • ارتباط معنایی و ظاهری سوژه و محصول شما مهمترین بخش است و میتوان آنرا اصل تبلیغات نامید
  • اگر میخواهید به صورت بنری تبلیغ کنید سایتی را انتخاب کنید که به کار شما ارتباط نزدیک تری داشته باشد (مثلا تبلیغ قطعات کامپیوتری در یک سایت ورزشی ایده ی جالبی نیست)
  • از الگو های آماده استفاده نکنید، نرم افزار های ad block این الگو ها را شناسایی کرده و به اصطلاح انها را Hidden میکنند (مثلا برای تگ های خود هیچ id یا css class تعریف نکنید.)
  • سایز تبلیغات شما معمولا نباید از ۱۵۰px در ۱۵۰px بیشتر باشد مگر دلیلی قانع کننده وجود داشته باشد.
  • از رنگ های شاد استفاده منید اما طوری نباشند مه در نگاه اول توی ذوق بزنند. زرد، آبی، سبز یا قرمز مایل به سفید برای بکگراند استفاده کنید (سعی کنید از یک طیف کوچک بین پر رنگ و کمرنگ انتخاب کنید)
  • به نیاز های مخاطب توجه کرده و دیدگاه های آنها را محترم بشمارید.
  • از افراد حرفه ای کمک بگیرید و سراغ تازه کار ها به علت ارزان بودن نروید.

نکته ای بسیار مهم و ضروری

اخیرا مشاهده میشود که در تبلیغات برای افزایش جذابیت از جنس مونث و آرایش اکزجره استفاده میشود برای موضوع هایی که هیچ رابطه ای با آن ندارد (مثلا تبلیغ برای فروش نرم افزار با استفاده از یک دختر آرایش کرده)، استفاده از زنان به این شکل تنها در قسمت پوشاک توجیه  نسبتا خوبی دارد در غیر این صورت استفاده از چهره های معمولی توصیه میشود شود.( به عنوان مثال: استفاده گوگل از زنان در تبلیغات به صورت کاملا معمولی)

 

استفاده گوگل از زنان

استفاده گوگل از زنان بدون توجهات جنسی

تقلید! خوب یا بد؟

حدود دوسال پیش صدا و سیما تیزری برای یکی از بانک ها نشان میداد که شک ندارم آنرا به خاطر دارید. از روی یکی از موزیک ویدیو های خواننده مشهور آمریکایی ساخته شده بود، و در واقع به جای تبلیغ به یک ضد تبلیغ تبدیل شد هر چند که توجهات بسیاری را به خود جلب کرد اما در قبال مخارج تولید و پخش ضرر اعتمادی زیادی را به یک بانک وارد کرد. همچنین این تبلیغ از یک ارتباط موضوعی خوب بی بهره بود و در کل انتخاب درستی برای یک بانک و یک سپرده گذاری نبود

jenifer1

shishe

shishe-jl

هیچ وقت از روی تبلیغات دیگران کپی نکنید زیرا در این صورت مخاطب اعتماد خود را به شما از دست می دهد، که بزرگترین سرمایه شماست!

همچنین چند نمونه از تبلیغات بیلبوردی را در زیر مشاهده میکنید

billboards_004 L6347640463101 665913_orig-200x300

 

امیدوارم مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
علی‌سینا بهادری

درباره ی

علاقه و حرفه ی اصلی من کامپیوتر و نرم افزاره اما به عکس گرفتن خیلی علاقه دارم. از سال 1390 با دوربین DSLR کار کردم و عکاسی رو دوست دارم. موضوع هایی که روی این مجله قرار میدم اکثرا با تلخیص کمی ترجمشون کردم تا مورد استفاده ی دوستان علاقه مند قرار بگیره. لطفا نظرات خودتونو بهم بگید تا از اونا استفاده کنم.

بدون دیدگاه

وبسایت خودتان است. نظر بدهید