نگاه Olivia Arthur عکاس مگنوم به ایران

۲۵ مهر ۱۳۹۲ ۸:۲۷ ق.ظ بدون دیدگاه

اگر حتی کمی به عکاسی علاقه مند باشید قطعا با پروژه های مگنوم فوتوز آشنایی دارید. اگر هم نه، اصلا مشکلی نیست. خوب آشنا میشید!

درباره آژانس مگنوم Magnum Photos:

مگنوم فوتوز (آژانس عکس مگنوم) یک آژانس بین‌المللی عکس است که دو سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، یعنی درسال ۱۹۴۷ توسط گروهی از عکاسان بنیان گذاشته شد. مگنوم که یکی از معتبرترین آژانس‌های عکس جهان محسوب می‌شود توسط چهار عکاس به نام‌های رابرت کاپا، هانری کارتیه برسون، جورج راجر و دیوید سیمور تأسیس شد.

نخستین حرکت مگنوم این بود که هریک از عکاسان خود را به گوشه‌ای از جهان بفرستد و ازاین رو، کاپا در ایالات متحده، کارتیه برسون در هند و شرق دور، راجر در آفریقا و دیوید سیمور در اروپا به عکاسی مشغول شدند. این چهار عکاس، ازاین رو به تاسیس مگنوم پرداختند تا هم خود و هم دیگر عکاسان زبده بتوانند خارج از فرمول‌های رایج در ژورنالیسم نشریه‌ای، به عکاسی بپردازند. حق نشر عکس‌هایی که توسط عکاسان مگنوم گرفته می‌شود، ازآن خود عکاسان است، نه نشریاتی که آنها را چاپ می‌کنند.

Olivia Arthur (اهل بریتانیا، متولد سال ۱۹۸۰ میلادی) در لندن زاده شده. او در دانشگاه آکسفورد ریاضی خوانده و فوتوژورنالیسم رو در کالج چاپ لندن یاد گرفته. او کار خود را به عنوان عکاسی از سال ۲۰۰۳ بعد از رفتنش به هند (دهلی) که دو سال و نیم در آنجا ماند شروع کرد. در سال ۲۰۰۶ ایتالیا رو ترک کرد و برای انجام پروژه ی عکاسی به ایران و عربستان صعودی رفت. و برای عکس هایش در آنجا دو جایزه دریافت کرد.

عکس های اولیویا آرتور از ایران:

زن و شوهر جوان مهاجر در هومه ی شهر 2007

زنی در حال رفتن به نماز جمعه 2007

 

فاتیما دختر 11 ساله در حال خواندن نماز ظهر در خانه

رامسر. دختران مدرسه ای در حال بازی روی سرسره ای بزدیک دریای خزر

دانش آموزان دانشکده ی هنر میان وقت استراحت 2007

یک ایرانی مسیحی در حال تفریح در نزدیکی سداحل خزر 2007

 

رامسر. زوجی در حال عکس گرفتن از خودشان روی موبایل. 2007

 

یک کلاس عکاسی زنانه در دانشگاه هنر 2007

معلم و دانش آموزانش در کلاس عکاسی 2007

خانواده ای در حال برگزاری مراسم ازدواج 2007

Olivia Arthur

Olivia Arthur

Olivia Arthur

 

Olivia Arthur

Olivia Arthur

Olivia Arthur

Olivia Arthur

Olivia Arthur

Olivia Arthur

 اصل عکس ها را اینجا ببینید

 

Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
علی‌سینا بهادری

درباره ی

علاقه و حرفه ی اصلی من کامپیوتر و نرم افزاره اما به عکس گرفتن خیلی علاقه دارم. از سال 1390 با دوربین DSLR کار کردم و عکاسی رو دوست دارم. موضوع هایی که روی این مجله قرار میدم اکثرا با تلخیص کمی ترجمشون کردم تا مورد استفاده ی دوستان علاقه مند قرار بگیره. لطفا نظرات خودتونو بهم بگید تا از اونا استفاده کنم.

بدون دیدگاه

وبسایت خودتان است. نظر بدهید