نگاه کودکان از جنگ، عکسهایی با استفاده از اسباب بازی

۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۷:۲۵ ق.ظ ۱ دیدگاه

نگاه کودکان از جنگ:

عکاسی جنگ

عکاسی جنگ

برایان مکارتنی پروژه ای با نام “اسباب بازی های جنگ” را شروع کرد که به جنگ از زاویه متفاوتی نگاه می کند، از زاویه ای که یک بچه آنرا میبیند! با استفاده از تکنیک هنر درمانی، از کودکانی که در جنگ حضور داشته اند خواست تا تصویرشون از جنگ رو با اسباب بازی ها طبق خاطرات و تجربیاتشون بیان کنند.

مکارتنی اسباب بازی های ارزانی را خریداری کرد تا این عکس ها را خلق کند. چیزی که خواهید دید تفسیر کودکانی است که در این مناطق بهم ریخته زندگی کرده اند. خیلی عجیبه اگه تجهیزات جنگ امروزی رو با این اسباب بازی ها مقایسه کنید.

عکاسی جنگ عکاسی جنگ عکاسی جنگ عکاسی جنگ عکاسی جنگ عکاسی جنگ
خیلی سخته بخواهید باور کنید این صحنه ها طراوشات ذهنی چند کودک است، به سادگی میشه خشونت رو توی این عکسها دید. این صحنه ها اول توسط بچه ها نقاشی شد و سپس مکارتنی برای بهتر نشان دادن آنها از اسباب بازی ها استفاده کرد.

جنگ برای همه درد آوره مخصوصا برای کودکانی که متاسفانه در این شرایط قرار میگیرند. و من فکر میکنم برایان مک کارتنی چشم خیلی هارو به روی این موضوع باز میکنه. این نشان می دهد که عکاسی چقدر در ترکیب با یک چشم انداز می تواند بر مردم تاثیر داشته باشد.

عکسها میدانند

Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
علی‌سینا بهادری

درباره ی

علاقه و حرفه ی اصلی من کامپیوتر و نرم افزاره اما به عکس گرفتن خیلی علاقه دارم. از سال 1390 با دوربین DSLR کار کردم و عکاسی رو دوست دارم. موضوع هایی که روی این مجله قرار میدم اکثرا با تلخیص کمی ترجمشون کردم تا مورد استفاده ی دوستان علاقه مند قرار بگیره. لطفا نظرات خودتونو بهم بگید تا از اونا استفاده کنم.

۱ دیدگاه

  1. مکعب می گوید:

    جالبه

    Reply

وبسایت خودتان است. نظر بدهید