عکس های ماکرو از بال پروانه های رنگی

۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۳:۱۷ ق.ظ بدون دیدگاه
عکاسی ماکرو - مجله عکاسی

عکاسی ماکرو – مجله عکاسی

زیبا ترین حشره های که معمولا میشه اونارو اکثر مکان های گرم دید پروانه ها هستند. بافت های ریز روی بال ها، رنگ های کم سابقه در طبیعت، حرکت های موزون و با عشوه رو میتوان از خصوصیات این جانور ها نام برد. توی فصل تابستان این پروانه ها زیبایی خاصی به مناطقی که در آنها زندگی میکنند می دهند. پروانه ها با بال های رنگی معمولا در شرایطی گرم تر حدود ۳۰ درجه سانتیگراد زندگی میکنند.

آیا تا حالا یکی از این پروانه هارو از نزدیک دیدین؟ اگه ندیدین که شدیدا توصیه میکنم عکس های زیرو با دقت نگاه کنید و لذت ببرید
و اما اگه دیدین یک سوال دیگه دارم! چقدر نزدیک؟

جنس نر این گونه از پروانه ها در بافت بال هایشان رنگ های جذابی دارند. جالبه که این رنگ ها زیر نور آفتاب به علت وجود UV زیاد درخشندگی بالایی پیدا میکنند.

عکاسی ماکرو - مجله عکاسی

عکاسی ماکرو – مجله عکاسی

عکاسی ماکرو - مجله عکاسیعکاسی ماکرو - مجله عکاسی

عکاسی ماکرو - مجله عکاسی

 

Linden Gledhill هنرمندی که این تصاویر را برای جنبه تبلیغاتی شان گرفته است میگوید:

همشیه خیلی تعجب انگیزه که به این عکس ها با این مغیاس بزرگنمایی نگاه کرد، چرا که شما نمیتوانید بافت بال های حشره را فقط با نگاه کردن تشخیص دهید.

عکاسی ماکرو - مجله عکاسی

نظر شخصی من:

چیزی که من توی عکاسی جذبش شدم همینه. “جزییات زیاد با چینش و کامپوزسیونی زیبا. گلدهیل این کار رو استادانه انجام داده. من قبلا عکس های ماکروی زیادی دیدم اما هیچ کدوم قاب بندی مثل این ها نداشته اند. یا حتی کیفیت آنها در این سطح نبوده. کلا به نظرم این عکسها تکراری نبودند.

گلدهیل (Gledhill) تعدادی بیشتری از این عکس ها رو توی صفحه شخصی خودش در سایت  Flickr قرار داده، و جالب اینکه همه اونها پروانه نیستند.

 

صاحب آثار استفاده شده در این مطلب Linden Gledhill میباشد
Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
علی‌سینا بهادری

درباره ی

علاقه و حرفه ی اصلی من کامپیوتر و نرم افزاره اما به عکس گرفتن خیلی علاقه دارم. از سال 1390 با دوربین DSLR کار کردم و عکاسی رو دوست دارم. موضوع هایی که روی این مجله قرار میدم اکثرا با تلخیص کمی ترجمشون کردم تا مورد استفاده ی دوستان علاقه مند قرار بگیره. لطفا نظرات خودتونو بهم بگید تا از اونا استفاده کنم.

بدون دیدگاه

وبسایت خودتان است. نظر بدهید