مجموعه عکس رویای سیاه سورئال از الکس استودارد

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ۷:۲۵ ق.ظ بدون دیدگاه
الکس استودارد - سنگ ها

الکس استودارد – سنگ ها

عکاسی #سورئال یک حسی نظیر خواب به آدم میده، و دلیلش اینه که فکر انسان نمیتونه توی دنیای واقعی خودش جایی برای اونا پیدا کنه چون منطق های فیزیکی ندارند. الکس استودارد (Alex Stoddard) عکاسی سورئاله که با عکاسی فوق الاده اش باعث میشه این رویاها به زندگی سفر کنند.

[یادآوری: عکس های فاین آرت سورئال اسپرک]

الکس عکاسی رو از سن ۱۶ سالگی آغاز کرد، درست بعد از آشنایی اش با هنر های مختلف مثل نقاشی و طراحی. با گرفتن عکس های سلف پرتره و به اصطلاح #سلفی از خودش توی اتاق خوابش، یا توی جنگل پشت خونش. و فقط به این دلیل که خجالت میکشید تا از کسی بخواهد مدل عکاسی اش شود از خودش عکس می گرفت. به گفته خودش:

بیشتر وقت ها یواشکی میرفتم عکس میگرفتم و یا به دوستام و خانوادم دروغ می گفتم که کجا میرم، بخواطر اینکه فکر نمیکردم که منو درک کنند. ولی در حقیقت دوستام و خانوادم الان بزرگترین پشتیبان های من توی عکاسی ام هستند.

الکس استودارد - شمع

الکس استودارد – شمع

خوشبختانه الکس به قدر کافی شجاع بود که بتونه هنرشو به بقیه نشون بده، و خواهرش و دوستانش مدل هایی برای عکاسی او شدند. با گذر زمان کمتر از دوستانش عکاسی کرد و سراغ آزانس های مدل و یا مدل های آزاد رفت تا آرزویش را به واقعیت تبدیل کند.

به وجود آوردن و ساختن این سری عکس های رویایی با جرقه یک ایده توی ذهن الکس شکل گرفت. الکس میگه:

من نمیتونم طرح اولیه عکاسیم رو روی کاغذ بکشم به دو دلیل: اول اینکه طراحیم اصلا خوب نیست، دو این که تا وقتی که سر صحنه عکاسی نباشم نمیدونم که میخوام چیکار کنم!

بعد از روی صحنه رفتن الکس خودش مدل رو کنترل میکنه و حالت هایی که میخواد رو از مدل میگیره و حتی این اجازه رو به سوژه میده که در حالت هایی که دوست داره قرار بگیره. ثمره این کار برای الکس اینه که توی نتیجه نهایی کارش یک احساس خوش و راحتی وجود داره.

بعضی وقت ها هم از یک استالیست برای کارهاش کمک میگیره تا مدل و حالت های مدل رو کنترل کنه ولی بیشتر وقت ها خودش این کار رو انجام میده و لباس های عکس هارو هم خودش تهیه میکنه.

الکس استودارد - ماهی

الکس استودارد – ماهی

الکس الهام های لازم برای کارهاشو از انواع مختلف هنر ها میگیره و حتی از عکاسان دیگر. برخی از مورد پسند های او عبارتند از: Eugenio Recuenco و شئ های بزرگتر از معمولش، Jeff Bark با کیفیت های عالی اش، Tim Walker و کار های خلاق فشن او و در آخر Oleg Oprisco و سورئال های خاص او.

الکس استودارد

عکس مورد علاقه خود الکس تا این پروژه دختر بچه ای است که تخم مرغ بزرگی را در دست گرفته و کلاغ ها دارند دنبالش میکنند.

این عکس، عکس مورد علاقه منه چون احساس میکنم روایتی قوی داره و یک تاریکی رویایی درش وجود داره که من در تلاش برای رسیدن بهش بودم

الکس استودارد - پرنده ها

الکس استودارد – پرنده ها

و در آخر پیشنهاد او به دیگر عکاسان:

سعی کنید با رویا های خودتون به همه چیز نگاه کنید تا با قوانین. بیننده ها به زوایای دید جدید احترام میگذاردند، و صدای هر کس متفاوت است!

الکس استودارد - نیزه

الکس استودارد – نیزه

اگر میخواهید عکس های جدید الکس استودارد را ببینید میتوانید او را درفیسبوک دنبال کنید یا نگاهی به رزومه کاری شخصی اش (Portfolio) سری بزنید.

ترجمه از تیم هولدینگ۲۴ - حقوق متن برای سایت محفوظ است
عکس ها از الکس استودارد (Alex Stoddard)
Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
علی‌سینا بهادری

درباره ی

علاقه و حرفه ی اصلی من کامپیوتر و نرم افزاره اما به عکس گرفتن خیلی علاقه دارم. از سال 1390 با دوربین DSLR کار کردم و عکاسی رو دوست دارم. موضوع هایی که روی این مجله قرار میدم اکثرا با تلخیص کمی ترجمشون کردم تا مورد استفاده ی دوستان علاقه مند قرار بگیره. لطفا نظرات خودتونو بهم بگید تا از اونا استفاده کنم.

بدون دیدگاه

وبسایت خودتان است. نظر بدهید