استفاده از روش برایان برنزیر در استدیو، جهت ایجاد پرتره هایی چشمگیر با فرمت های بزرگتر

۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۸:۵۷ ق.ظ بدون دیدگاه

Glyn-dewis-brenizer-method-medium-format-portrait-studio-photography-slrlounge-2

 

فکر نمی کنم کسی با من در این مورد موافق نباشد؛ چون که می گویم یکی از ناامیدکننده ترین و بی اثرترین چیزها در مورد عکاسی دیدن عکس هایی است که دوست دارید، عکسهایی که به شما انرژی می دهند، عکسهایی که شما را تشویق می کند الهام گرفته و پیشرفت کنید، و عکسهایی که برای زندگی شماست؛ شما نمیتوانید تأیید کنید. مطمئنا اغلب این مسأله بستگی به سطح دانش دارد، اما در عکاسی نمی توان این حقیقت را نادیده گرفت که ابزار (دوربین) هم نقشی ایفا می کند.

پرتره شارپ با فرمت های بزرگتر

این مطلب، حقایق بیشتری را برای عکاسان مبتدی آشکار می کند که پس از مشاوره گرفتن از دوستان یا فروشندگان بی اطلاع، یک دوربین DSLR با سنسور کوچکتر می خرند و متوجه نمی شوند که اندازه سنسور مهمتر از سطح میدان دید است. عمق میدان در اندازه های کوچکتر سنسور به شکلی بسیار متفاوت کنترل می شود، و تفاوت میان یک سنسور کوچک و سنسوری با قطع متوسط، مانند تفاوت میان مدرک از دانشگاه ییل و مدرک از یک مدرسه عالی است؛ آنچه که ایجاد می کنند به شکلی کاملا” متفاوت درک می شود. اما سنسور قطع متوسط گران است، دست کم چگونه می توان بدون یک وسیله خوب، به نتیجه ی خوبی در ایجاد تصویر دلخواه رسید؟

Glyn-dewis-brenizer-method-medium-format-portrait-studio-photography-slrlounge-4

 

Glyn-dewis-brenizer-method-medium-format-portrait-studio-photography-slrlounge-5

 

 

اغلب ما با واژه «متد برینازر» آشنا هستیم. رایان برینازر، عکاس عروسی، روشی را ایجاد کرد که عمق میدانی کم اما زاویه دیدی وسیع را در بر می گیرد. این سبک، چیزی است که عموما” سنسورهای بزرگتری را می طلبد، اما تجهیزات اصلی نیز مانند یک دوربین D5100 و یک لنز ۵۰mm 1.8 همراه با فتوشاپ، لازم است. بنابراین، این روش چیز جدیدی نیست، اما اغلب در فضاهای باز و خارج از استدیو انجام می شود، که شاید تأسف آور باشد، مخصوصا” پس از آنچه در ادامه خواهید دید.

Glyn-dewis-brenizer-method-medium-format-portrait-studio-photography-slrlounge-1

 

اغلب پرتره های جالب و چشمگیر، با دوربین های قطع بزرگتر گرفته می شوند و این دو عامل عمق میدان کم در کنار زاویه دید وسیع را در بر می گیرند، مخصوصا” در فضاهای استدیویی. عکاس گلن دویس ویدیویی تولید کرده که نشان می دهد چگونه او این روش را در استدیو به کار می برد. درحالیکه مطلب جدیدی در مورد این روش وجود ندارد، متدی که او برای انجام کار استفاده می کند و روشی که توضیح می دهد بسیار خوب است، و برای کسانی که مشتاقند این روش را امتحان کنند، موقعیت مناسبی برای شروع است. این ویدیو به شما رهنمودهایی می دهد عکس هایی بگیرید که بتوانید آنها را ترکیب کنید، و نشان می دهد که چگونه از فتوشاپ استفاده کنید و عکس نهایی را به دست آورید

 

Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
سپیده قیطاسی

درباره ی

تحصیلکرده زبان و ادبیات انگلیسی، عکاس خانه عکاسان ایران، مترجم مقالات متعدد از جمله عکاسی، شرکت کننده در چندین نمایشگاه عکس در تهران، و هم اکنون مترجم مجله عکاسی فارسی عکس ها می دانند . « زبان عکاسی زیباترین زبان دنیاست... »

بدون دیدگاه

وبسایت خودتان است. نظر بدهید