عکاسی با آتش وون وانگ قدرت دوربین تلفن های هوشمند امروزی را نشان می دهد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۳ ق.ظ بدون دیدگاه

اگر آثار بنجامین وون وانگ را دنبال کنید (و چه کسی این کار را نمی کند؟)، خواهید دید که او همیشه مشتاق یک ماجراجویی یا چالش است. خواه اینکه بخواهد به انتهای زمین سفر کند تا در مرکز یک غار عکاسی کند یا اینکه پرسنل شرکت اسماگ ماگ (SmugMug) را به لبه ی آسمان خراش ها ببرد تا از آنها ابرقهرمان بسازد؛ آثار وون وانگ اغلب هیجان انگیز، جالب، و رشک برانگیز است. اما آیا تا به حال پروژه ای وجود داشته که وون وانگ نتوانسته باشد از پس آن برآید؟

اخیرا بن استخدام شده تا کار رویایی دیگری انجام دهد ؛  ایجاد «جنجالی ترین عکس» با استفاده از آتش. او مجبور بود با یک تلفن هوشمند که هنوز به بازار معرفی نشده این کار را انجام دهد. همانطور که می توانید تصور کنید، عکاسی از آتش بشدت چالش برانگیز است. بن می گوید:

در بهترین شرایط، آتش یکی از چالش برانگیزترین عناصر برای عکسبرداری است. نه تنها خطرناک است، بلکه روشنایی آن با گذشت زمان تغییر می کند. نوردهی های بالا باعث ثبت حرکت و ایجاد تاری در تصویر می شود و ایجاد کنتراست بالا بین سوژه و شعله های آتش، در اصل به معنای ضرورت وجود یک دوربین فوق العاده با دامنه دینامیکی بالا (دامنه بالا در روشن ترین و تیره ترین نقاط یک تصویر) می باشد.

او اغلب از یک دوربین عالی با دامنه دینامیکی بالا مانند Mamiya Leaf Credo که قیمت آن ۳۸هزار دلار است، استفاده می کند.

عکاسی با آتش

عکاسی با آتش

شرکت هوآوی ۸ برای جهانی شدن، اقدام به استفاده از صحنه هایی از آتش کرد و بن را به همراه سه قانون جدید معرفی کرد تا این چالش را سخت تر کند. علاوه بر استفاده از تلفن هوشمند جهت عکاسی، بن باید از عملکرد نورپردازی مربوط به تلفن هوشمند استفاده می کرد، مدل باید با آتش احاطه می شد و مطمئنا استفاده از فتوشاپ ممنوع بود.

آیا بن می توانست این پروژه را به نتیجه برساند؟ آیا ممکن است یک عکس فوق العاده با دوربین کوچک یک تلفن هوشمند خلق شود؟ چرا که نه، ما در مورد بنجامین وون وانگ صحبت می کنیم. مطمئنا” او می توانست این کار را انجام دهد.

عکاسی با آتش

عکاسی با آتش

عکاسی با آتش

عکاسی با آتش

در روز عکسبرداری در شانگهای، باران عامل دیگری بود که به این چالش افزوده شد، اما حتی با وجود دوربین هایی که هنگام عکاسی به سمت او نشانه رفته بودند، بن توانست این عکس نهایی را ثبت کند:

عکاسی با آتش

Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
سپیده قیطاسی

درباره ی

تحصیلکرده زبان و ادبیات انگلیسی، عکاس خانه عکاسان ایران، مترجم مقالات متعدد از جمله عکاسی، شرکت کننده در چندین نمایشگاه عکس در تهران، و هم اکنون مترجم مجله عکاسی فارسی عکس ها می دانند . « زبان عکاسی زیباترین زبان دنیاست... »

بدون دیدگاه

وبسایت خودتان است. نظر بدهید