مادر روسی، النا شومیلوا راز های عکاسی از کودکانش را به اشتراک می گذارد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۴:۵۹ ب.ظ بدون دیدگاه

 

النا شومیلوا، عکاسی از کودکان

النا شومیلوا، عکاسی از کودکان

بدون شک، شما نیز تعدادی از عکسهای عکاس روسی النا شومیلوا (elena shumilova) را که بیش از ۶۰ میلیون بیننده دارد، مشاهده کرده اید. عکس های مستند او از دو پسرش، یاروسلاو و وانیا در حال بزرگ شدن، کاوش و تجربه ی کودکی در خارج از مزرعه شان، بسیار جادویی است و قلب و احساس آنهایی که این عکسها را مشاهده کردند، ربوده است. النا با استفاده ی استادانه از نور، احساس و نوستالژی، عکس های خلق کرد که پسرانش را پر از هیجان، سبکبار و خوشحال نشان می داد.

[فلش بک: پرتره های شگفت انگیز یک مادر از ماجراجویی پسرش]

چند سال بعد، النا و خانواده اش به یک منطقه ی ییلاقی نقل مکان کردند. جایی به دور از سروصدای شهر که پسرانش بتوانند به طبیعت نزدیک تر باشند و با گام های آرام تری زندگی را تجربه و کاوش نمایند. زندگی آرام تر برای آنها مناسب تر بود و النا ماجراجویی های روزانه ی آنها را ثبت می کرد. در همین حال، پتر، سومین پسر النا به دنیا آمد و برای اولین بار اجازه داد تا دنیای خارج از مزرعه کوجک او، بطور اجمالی از طریق این فیلم مستند نمایش داده شود.

النا شومیلوا، عکاسی از کودکان

النا شومیلووا، عکاسی از کودکان

 

در اولین ویدئو، النا را مشغول کار می بینیم، در حال عکاسی از پسرانش هنگامی که در اطراف منزل می دوند.

هنگامی که صحبت از نحوه ایجاد عکس های من است، صحبت از تعادل تسلط بر موقعیت است؛ داستان، کادربندی، و از دست دادن آن تسلط، و در نتیجه رها کردن آن موقعیت جهت ثبت طبیعی آن… من معتقدم که همگی ما نیاز داریم که چیزی واقعی را ببینیم و به قهرمانان اجازه دهیم خودشان دست به کار شوند.

 

النا شومیلووا، عکاسی از کودکان

النا شومیلووا، عکاسی از کودکان

از آنجا که عکس های او به سرعت منتشر شدند، می توان حجم زیاد نامه هایی که النا دریافت کرد را تصور نمود، نامه هایی با موضوع نظرخواهی از او و یا تحسین آثار او. در ویدئوی دوم، النا به ۴ نکته در عکاسی از کودکان اشاره می کند، که عبارتند از: چگونه از کودکان عکاسی کنیم که طبیعی به نظر بیایند نه در حالی که ژست گرفته اند؛ عکاسی از کودکان سنین مختلف؛ چه نوع لباس هایی تاثیر بیشتری دارند؛ و عکاسی از کودکان در کنار حیوانات خانگی.

النا شومیلووا، عکاسی از کودکان

النا شومیلووا، عکاسی از کودکان

6

برای دیدن عکسهای النا شومیلوا به SmugMug مراجعه کنید.
کلیه حقوق متن برای the-photos.com محفوظ است.
Share Button
مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.
سپیده قیطاسی

درباره ی

تحصیلکرده زبان و ادبیات انگلیسی، عکاس خانه عکاسان ایران، مترجم مقالات متعدد از جمله عکاسی، شرکت کننده در چندین نمایشگاه عکس در تهران، و هم اکنون مترجم مجله عکاسی فارسی عکس ها می دانند . « زبان عکاسی زیباترین زبان دنیاست... »

بدون دیدگاه

وبسایت خودتان است. نظر بدهید