ده عادت بد در فتوشاپ که باید ترک کرد

فتوشاپ برنامه‌ای فوق‌العاده با کارکردی چند منظوره است که راه‌های فراوانی برای رسیدن به یک نتیجه ثابت در اختیار می‌گذارد. به دلیل اینکه راه‌های بسیاری برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد دانستن اینکه کدام تکنیم بهترین روش برای انجام ویرایش است، مشکل می‌شود. در ادامه ۱۰ عادت بدی که برای استفاده بهتر از فتوشاپ باید ترک کرد تا کار شما بیشتر موثر باشد، مرور خواهد شد.
 

۱- کار کردن بر روی تنها یک لایه

اهمیتی ندارد که در فتوشاپ چه کاری انجام می‌دهید، همیشه به جای اعمال تمام تغییرات بر روی لایه بک‌گراند(Background Layer)، از لایه‌های جداگانه استفاده کنید. بزرگترین مشکل برای کارکردن بر روی یک لایه این است که بعدا دستتان برای بازگرداندن تغییرات به عقب بسته خواهد بود. اساس محیط کاری غیرمخرب این است که همیشه لایه‌های جدید برای هر افکت یا عملیات ایجاد کرده و آنها را نام‌گذاری کرده تا کار شما برای تغییرات بعدی آسان‌تر شود.

top10_bad_habits_01

۲- حدف و پاک‌کردن به جای ماسک‌گذاری کردن

این عادت بد در میان کاربران فتوشاپ بسیار رایج است. Delete و Erase بخش‌هایی از محتوای یک لایه راهی بسیار مخرب برای محتوای لایه است. برای از دست‌ندادن محتوا شما باید همیشه از یکی از امکانات فتوشاپ که در ادامه می‌آید، استفاده کنید:

A Pixel Mask

  • A Vector Mask
  • A Clipping Mask

آسان‌ترین راه برای پنهان‌کردن بخش‌هایی از یک لایه این است که ماسکی را به لایه اضافه کنید. ماسک‌کردن تنها به طور موقت بخش انتخابی از لایه را پنهان می‌کند، و همیشه امکان آشکار‌کردن تصویر با غیرفعال‌کردن ماسک وجود دارد.

Share Button

ادامه را در سایت عکاسخانه ببینید

مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.