دوره جدید کلاس «عکاسی صحنه‌آرایی شده»

  دوره جدید کلاس «عکاسی صحنه‌آرایی شده» یا Staged Photography از یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه ۹۲ توسط گوهر دشتی برگزار می‌شود.
   در این دوره آموزشی که در قالب یکی از دوره‌های «آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای» برای ترم پاییز ۹۲ برپا می‌شود، تمرکز بر بنیان عکاسی صحنه‌آرایی شده، یعنی ساختن به جای یافتن در تقابل با عکاسی واقع‌گرا است. در این دوره به بررسی چیدمان در تاریخ عکاسی و سیر تحول عکاسی صحنه‌آرایی شده پرداخته خواهد شد و آثار عکاسان بزرگ جهان، از دوران ویکتوریایی قرن ۱۹ تا امروز در حیطهٔ این موضوع مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
  در این دوره، همزمان با مباحث نظری، انجام پروژه‌های عملی توسط دانشجویان در چارچوب تجربه‌های هنری با رهنمایی مدرس انجا%:/. !خواهد شد. گذراندن دوره‌های عکاسی پایه و شناخت مباحث تکنیکی دوربین، برای شرکت در این دوره ضروری است.
مدرس این دوره گوهر دشتی متولد ۱۳۵۹در اهواز و دانش‌آموختهٔ مقاطع کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران است. وی در سال‌های اخیر علاوه بر فعالیت هنری به تدریس عکاسی تخصصی در دانشگاه‌های هنر، الزهرا و علم و فرهنگ مشغول بوده است. گفتنی‌ست آثاری از این عکاس ایرانی که با تکنیک صحنه‌آرایی عکاسی شده‌اند، اخیرا در نمایشگاه موزه‌ نلسون اتکین کانزاس آمریکا، موزهٔ هنرهای زیبای بوستونو دوسالانهٔ هنر آسیایی تایوان به نمایش گذاشته شدند.
Share Button

ادامه را در سایت سایت عکاسی ببینید

مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.