گری نایت رییس هیات داوران وردپرس فوتو ۲۰۱۴ شد

GaryKnight|گری نایت

GaryKnight|گری نایت

عکس آنلاین / روشن نوروزی: گری نایت (Gary Knight) #عکاس بریتانیایی و از بنیانگذاران آژانس عکس VII ریاست هیات داوران مسابقه عکس مطبوعاتی جهان (World Press Photo) در سال ۲۰۱۴ را برعهده خواهد داشت. گری نایت که پیش از این در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶  بعنوان عضو هیات داوران و در سال ۲۰۰۸ بعنوان رییس هیات داوران  در این رقابت حضور داشته است در رقابت امسال توسط یک هیات ۱۸ نفره حرفه ای در حوزه فتوژورنالیسم حمایت خواهد شد.

مسابقه سالانه ورلدپرس فوتو پیشروترین مسابقه #عکاسی مطبوعاتی در جهان است که شرکت در آن برای تمامی فتوژورنالیستهای حرفه ای در جهان آزاد و رایگان است.

مسابقه عکس مطبوعاتی جهان در سال ۲۰۱۴ دستخوش تغییراتی نیز هست. میشیل مونیکی (Michiel Munneke) مدیرعامل بنیاد ورلدپرس فوتو می‌گوید: «بحثها و گمانه زنی های گسترده ای در مورد سطح مجاز برای ویرایش عکس در مسابقه وجود داشت. ما قوانین و پروتکلهای مسابقه را برای شفافیت بیشتر ارزیابی کردیم و روشهایمان را برای ارزیابی فایلها در جریان داوری تغییر دادیم. جزئیات بیشتر را در فراخوان مسابقه که اواخر امسال منتشر می شود اعلام خواهیم کرد اما مساله اصلی این است که ما باید به حرفه ای بودن و صداقت عکاسان شرکت کننده تکیه کنیم.» عکس برنده مسابقه عکس مطبوعاتی سال جهان در سال ۲۰۱۳ یکی از بحث برانگیزترین عکسهای ادوار این مسابقه به دلیل ویرایش تصویری آن بود و به نظر می‌رسد صحبتهای آقای مونیکی در مورد قوانین جدید بمنظور رفع ابهامات این چنینی باشد.

Share Button

ادامه را در سایت عکس آنلاین ببینید

مطالب ما را دوست دارید؟ همین حالا در خبرنامه شریک شوید.